PX2GN1XX200PSCHX
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
PX2GN1XX200PSCHX
描述:
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER
用户指南
Operating Pressure 200PSI (1378.95kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Wire Leads
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series PX2
Accuracy ±0.25%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 8V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA