PXA921/10/S
Bulgin
型号:
PXA921/10/S
品牌:
Bulgin
描述:
CONN RCPT FMALE 10P NICKEL SCREW
库存 : 24
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening 0.551" ~ 0.866" (14.00mm ~ 22.00mm)
Backshell Material, Plating Polyamide (PA), Nylon
Insert Material -
Ingress Protection IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 250VAC/DC
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 10A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr Bulgin
Contact Material Brass
Features Backshell, Cable Clamp, UV Resistant
Contact Finish - Mating Nickel
Primary Material Plastic
Operating Temperature -40°C ~ 85°C