首页 / 直流转换器 / PXC-M10-24WS05-A
minImg
PXC-M10-24WS05-A
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PXC-M10-24WS05-A
描述:
DC DC CONVERTER 5V 10W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PXC-M10 (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 86.5%