PXD15-48D05
TDK-Lambda Americas Inc
型号:
PXD15-48D05
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
用户指南
Operating Temperature -
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.6 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series PXD (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 85%