PYB15-Q24-D5-H
CUI Inc.
型号:
PYB15-Q24-D5-H
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Series PYB15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 86%