首页 / 单齐纳二极管 / PZ1AH3V6B-AU_R1_000A1
minImg
PZ1AH3V6B-AU_R1_000A1
Panjit International Inc.
型号:
PZ1AH3V6B-AU_R1_000A1
封装:
SOD-123HE
描述:
SILICON ZENER DIODE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123HE
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-123H
Power - Max 1 W
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V
Mfr Panjit International Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 8 Ohms