PZU13B1A-QX
Nexperia USA Inc.
型号:
PZU13B1A-QX
封装:
SOD-323
描述:
DIODE ZENER 13V 320MW SOD323
用户指南
Operating Temperature 150°C (TJ)
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12.75 V
Mfr Nexperia USA Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms