首页 / 热缩管 / Q2-F-1/16-01-SS1000FT
minImg
Q2-F-1/16-01-SS1000FT
Qualtek
型号:
Q2-F-1/16-01-SS1000FT
品牌:
Qualtek
描述:
HEATSHRK BLK 1/16X1" 1=50PC
用户指南
Shrink Temperature 70°C
Inner Diameter - Recovered 0.031" (0.79mm)
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature -50°F ~ 104°F (-10°C ~ 40°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.016" (0.41mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series Q2-F
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 2 to 1
Length 0.083' (25.40mm, 1.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.063" (1.60mm)