Q4006DH4TP
Littelfuse Inc.
型号:
Q4006DH4TP
封装:
TO-252, (D-Pak)
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 400V 6A TO252
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252, (D-Pak)
Voltage - Off State 400 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tube
Base Product Number Q4006
Current - On State (It (RMS)) (Max) 6 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 55A, 65A