Littelfuse Inc.
型号:
Q6040K5TP
品牌:
封装:
TO-218 Isolated Tab
批次:
-
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 600V 40A TO218
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.4405
$10.4405
10
$9.4297
$94.297
100
$7.80653
$780.653
500
$6.79782
$3398.91
1000
$5.920685
$5920.685
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 75 mA |
| Configuration | Single |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 50 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-218 Isolated Tab |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-218-3, TO-218AC |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Tube |
| Base Product Number | Q6040 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 40 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 335A, 400A |