QAE150-24S3P3W
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
QAE150-24S3P3W
封装:
Quarter Brick
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 99W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 30A
Supplier Device Package Quarter Brick
Voltage - Input (Min) 8.5V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series QAE150W (132W)
Power (Watts) 99 W