QAP2G684KRP
Nichicon
型号:
QAP2G684KRP
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Size / Dimension 0.736" W, 0.413" T x 1.181" L (18.70mm, 10.50mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series QAP
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 0.68 µF