QT Brightek (QTB)
型号:
QBLP601-OIW
封装:
0603
批次:
-
描述:
LED ORG/WHT DIFF CHIP LED SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.57
$0.57
10
$0.35245
$3.5245
100
$0.20254
$20.254
1000
$0.158517
$158.517
2000
$0.145312
$290.624
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | - |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Orange, White |
| Current - Test | 20mA Orange, 20mA White |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 63mcd Orange, 160mcd White |
| Height (Max) | 0.65mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Series | QBLP601 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V Orange, 3.1V White |
| Lens Color | Yellow |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | - |
| Base Product Number | QBLP601 |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |