QT Brightek (QTB)
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.285
$0.285
10
$0.2261
$2.261
100
$0.10146
$10.146
500
$0.091618
$45.809
1000
$0.07525
$75.25
2000
$0.065436
$130.872
请发送询价,我们将立即回复。

| Wavelength - Dominant | 620nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Red |
| Current - Test | 5mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.55mm L x 0.80mm W |
| Millicandela Rating | 60mcd |
| Height (Max) | 0.75mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Series | QBLP661 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Features | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.8V |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength - Peak | - |
| Base Product Number | QBLP661 |
| Lens Size | 1.25mm x 0.60mm |