QH05BZ600
Power Integrations
型号:
QH05BZ600
封装:
TO-263AB
描述:
DIODE GEN PURP 600V 5A TO263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 10 ns
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 600 V
Series Qspeed™
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.1 V @ 5 A
Mfr Power Integrations
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 5A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)