Littelfuse Inc.
型号:
QJ8008RH4TP
品牌:
封装:
TO-220AB
批次:
-
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 800V 8A TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.496
$3.496
10
$2.93455
$29.3455
100
$2.37367
$237.367
500
$2.109931
$1054.9655
1000
$1.806634
$1806.634
2000
$1.701136
$3402.272
5000
$1.62202
$8110.1
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 35 mA |
| Configuration | Single |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Series | QJxx06xHx |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Tube |
| Base Product Number | QJ8008 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 8 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 83A, 100A |