QK025NH6RP
Littelfuse Inc.
型号:
QK025NH6RP
封装:
TO-263 (D²Pak)
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 25A TO263
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
Configuration Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 80 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263 (D²Pak)
Voltage - Off State 1 kV
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mfr Littelfuse Inc.
Package Tape & Reel (TR)
Base Product Number QK025
Current - On State (It (RMS)) (Max) 25 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 208A, 250A