QM48T40012-NBAU
Bel Power Solutions
型号:
QM48T40012-NBAU
描述:
DC DC CONVERTER 1.2V 48W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 1.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.36" H (57.9mm x 36.8mm x 9.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series QM
Power (Watts) 48 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 90.5%