首页 / 直流转换器 / QME48T20120-NGB0G
minImg
QME48T20120-NGB0G
Bel Power Solutions
型号:
QME48T20120-NGB0G
描述:
DC DC CONVERTER 12V 240W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.48" H (58.4mm x 36.8mm x 12.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series QME
Power (Watts) 240 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 93%