QMJ316B7222MFHT
Taiyo Yuden
型号:
QMJ316B7222MFHT
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 2200PF 250V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2200 pF