Rohm Semiconductor
型号:
QS8K11TCR
封装:
TSMT8
批次:
-
描述:
4V DRIVE NCH+NCH MOSFET
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.8455
$0.8455
10
$0.7296
$7.296
100
$0.50521
$50.521
500
$0.422104
$211.052
1000
$0.359233
$359.233
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 180pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 3.3nC @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 50mOhm @ 3.5A, 10V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 1mA |
| Supplier Device Package | TSMT8 |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SMD, Flat Lead |
| Technology | - |
| Power - Max | 1.5W |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 3.5A |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | QS8K11 |