QSB40048S24
XP Power
型号:
QSB40048S24
品牌:
XP Power
封装:
Full Brick
描述:
DC DC CONVERTER 24V 398W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 16.6A
Supplier Device Package Full Brick
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%
Mfr XP Power
Features Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series QSB
Power (Watts) 398 W