首页 / 晶体 / QT161S-26.000METY-T
minImg
QT161S-26.000METY-T
QST
型号:
QT161S-26.000METY-T
品牌:
QST
描述:
1.6X1.2 10PPM @25C 10PPM (-30 TO
用户指南
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series QT161S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr QST
Operating Mode Fundamental
Frequency 26 MHz