首页 / 晶体 / QT216S-37.400MEEE-T
minImg
QT216S-37.400MEEE-T
QST
型号:
QT216S-37.400MEEE-T
品牌:
QST
描述:
2.0X1.6 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
用户指南
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series QT216S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr QST
Operating Mode Fundamental
Frequency 37.4 MHz