首页 / 晶体 / QT252S-27.120MAAQ-T
minImg
QT252S-27.120MAAQ-T
QST
型号:
QT252S-27.120MAAQ-T
描述:
2.5X2.0 30PPM @25C 30PPM (-20 TO
用户指南
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Operating Mode Fundamental
Frequency 27.12 MHz