首页 / 晶体 / QT49-16.000MAAJ-B
minImg
QT49-16.000MAAJ-B
QST
型号:
QT49-16.000MAAJ-B
品牌:
QST
描述:
HC49 30PPM @25C 30PPM (-20 TO 7
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Series QT49
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr QST
Operating Mode Fundamental
Frequency 16 MHz