QTH-020-01-L-D-DP
Samtec Inc.
型号:
QTH-020-01-L-D-DP
品牌:
Samtec Inc.
描述:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
用户指南
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Connector Type Differential Pair Array, Male
Pitch 0.020" (0.50mm)
Mfr Samtec Inc.
Features Ground Bus (Plane)
Package Tray
Mated Stacking Heights 5mm