Littelfuse Inc.
型号:
QV6016RH4TP
品牌:
封装:
TO-220AB
批次:
-
描述:
TRIAC ALTERNISTOR 600V 16A TO220
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.838
$3.838
10
$3.2243
$32.243
100
$2.608605
$260.8605
500
$2.318779
$1159.3895
1000
$1.985452
$1985.452
2000
$1.869514
$3739.028
5000
$1.782561
$8912.805
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 50 mA |
| Configuration | Single |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 35 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Triac Type | Alternistor - Snubberless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Voltage - Off State | 600 V |
| Series | QVxx16xHx |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Tube |
| Base Product Number | QV6016 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 16 A |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 167A, 200A |