QVS107CG4R7BCHT
Taiyo Yuden
型号:
QVS107CG4R7BCHT
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0603
库存 : 5407
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series V
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 pF