Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.235
$1.235
10
$0.9785
$9.785
50
$0.84816
$42.408
100
$0.73397
$73.397
500
$0.554591
$277.2955
1000
$0.489345
$489.345
2500
$0.456722
$1141.805
5000
$0.44041
$2202.05
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.543" (13.80mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Size / Dimension | 0.728" L x 0.217" W (18.50mm x 5.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | QXK |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |