QXK2E474KTP
Nichicon
型号:
QXK2E474KTP
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
库存 : 131
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.543" (13.80mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.728" L x 0.217" W (18.50mm x 5.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QXK
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.47 µF