QXL2B334KTPT
Nichicon
型号:
QXL2B334KTPT
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.33UF 10% 125VAC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.528" (13.40mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.728" L x 0.264" W (18.50mm x 6.70mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QXL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.33 µF