QXP2E684JRPT
Nichicon
型号:
QXP2E684JRPT
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Size / Dimension 0.827" L x 0.406" W (21.00mm x 10.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.68 µF