QXP2G684KRP7FP
Nichicon
型号:
QXP2G684KRP7FP
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.047" (26.60mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.043" L x 0.484" W (26.50mm x 12.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.68 µF