QXP2K154JRP7FT
Nichicon
型号:
QXP2K154JRP7FT
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.15UF 5% 800VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.945" (24.00mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Size / Dimension 1.043" L x 0.378" W (26.50mm x 9.60mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QXP
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.15 µF