QXT2J103KRP7FM
Nichicon
型号:
QXT2J103KRP7FM
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.760" (19.30mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.748" L x 0.268" W (19.00mm x 6.80mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QXT
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 pF