QYX2A103KTP
Nichicon
型号:
QYX2A103KTP
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD
库存 : 18146
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Size / Dimension 0.256" L x 0.118" W (6.50mm x 3.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series QYX
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 10000 pF