首页 / 直流转换器 / R-78AA2.5-1.0SMD
minImg
R-78AA2.5-1.0SMD
Recom Power
型号:
R-78AA2.5-1.0SMD
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 2.5V 3W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.38" W x 0.35" H (15.2mm x 9.7mm x 8.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.75V
Series INNOLINE R-78AA-1.0
Power (Watts) 3 W
Control Features Enable, Active High
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 10-SMD Module
Efficiency 87%