R0.5S12-2412/HP
Recom Power
型号:
R0.5S12-2412/HP
品牌:
Recom Power
描述:
DC DC CONVERTER 12V 500MW
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.42" W x 0.28" H (15.2mm x 10.7mm x 7.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series ECONOLINE R0.5S (0.5W)
Power (Watts) 500 mW
Type Isolated Module
Package / Case 12-SMD Module, 10 Leads
Efficiency 77%