Nisshinbo Micro Devices Inc.
型号:
R1270S001A-E2-FE
封装:
18-HSOP
批次:
-
描述:
3A 34V INPUT PWM/VFM STEP-DOWN D
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.641
$2.641
10
$2.375
$23.75
25
$2.24048
$56.012
100
$1.90893
$190.893
250
$1.79246
$448.115
500
$1.568412
$784.206
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 34V |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 18-HSOP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.6V |
| Series | R1270S |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 18-LFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 300kHz ~ 2.4MHz |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | R1270 |