首页 / 晶体 / R1612-27.000-8-F-3030-TR
minImg
R1612-27.000-8-F-3030-TR
Raltron Electronics
型号:
R1612-27.000-8-F-3030-TR
描述:
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.063" L x 0.049" W (1.60mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series R1612
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Raltron Electronics
Operating Mode Fundamental
Frequency 27 MHz