首页 / AC 风扇 / R3G225-RE07-03
minImg
R3G225-RE07-03
ebm-papst Inc.
型号:
R3G225-RE07-03
描述:
225 MM EC CENTRIFUGAL FAN
库存 : 5
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Air Flow 765.2 CFM (21.43m³/min)
Noise 70.0dB(A)
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 230VAC
Voltage Range 200 ~ 240VAC
Product Status Active
RPM 2860 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Aluminum
Features Electronic Commutation (EC)
Width 99.00mm
Operating Temperature -13 ~ 140°F (-25 ~ 60°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency UL
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 225mm Dia
Weight 3.9 lbs (1.8 kg)
Lifetime @ Temp. -
Series Green Tech RadiCal® R3G225RE
Material - Blade Polyamide (PA), Nylon, Fiberglass Reinforced
Power (Watts) 170W