首页 / AC 风扇 / R3G310-AN43-71
minImg
R3G310-AN43-71
ebm-papst Inc.
型号:
R3G310-AN43-71
描述:
FAN IMPELLER 200-277VAC 310MM
用户指南
Air Flow -
Noise -
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 3.00A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Voltage Range 200 ~ 277VAC
Product Status Obsolete
RPM 2435 RPM
Mfr ebm-papst Inc.
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 167.2mm
Operating Temperature -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
Static Pressure -
Bearing Type Ball
Approval Agency CCC, CE, CSA, EAC, UL
Termination 8 Wire Leads with Splice Terminals
Size / Dimension Round - 318mm Dia
Weight 10.1 lbs (4.6 kg)
Lifetime @ Temp. -
Series R3G310
Material - Blade Aluminum
Power (Watts) 470W