KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.45315
$4.5315
50
$0.36271
$18.1355
100
$0.31084
$31.084
500
$0.246107
$123.0535
1000
$0.207252
$207.252
2500
$0.194294
$485.735
5000
$0.181346
$906.73
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.437" (11.10mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | R46 |
| Voltage Rating - DC | 560V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 275V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | R46KI |