R60030-1SR
Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
R60030-1SR
描述:
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS
用户指南
Fuseholder Type Block
Termination Style Screw Terminal
Current Rating (Amps) 30 A
Contact Finish -
Fuse Type Cartridge
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.813" Dia x 5" L (20.65mm x 127mm)
Series R600
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 600V