R73UI0220SE03J
KEMET
型号:
R73UI0220SE03J
品牌:
KEMET
描述:
R73, FILM, FILM/FOIL POLYPROPYLE
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.437" (11.10mm)
Tolerance ±5%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series R73
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr KEMET
Capacitance 220 pF