R88M-G10030S-OS2
Omron Automation and Safety
型号:
R88M-G10030S-OS2
描述:
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 45.32 / 320
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency CSA, UL
Encoder Type Absolute
Voltage - Rated 100VAC
Size / Dimension Square - 1.575" x 1.575" (40.00mm x 40.00mm)
Product Status Last Time Buy
Mounting Hole Spacing 1.811" (46.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.984" (25.00mm)
Weight 1.1 lbs (499 g)
RPM 3000 RPM
Series OMNUC G
Function Servomotor
Type AC Motor
Power - Rated 100W