R88M-GP10030S-BO
Omron Automation and Safety
型号:
R88M-GP10030S-BO
描述:
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 45.32 / 320
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.315" (8.00mm)
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency CSA, UL
Encoder Type Absolute
Voltage - Rated 100VAC
Size / Dimension Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Last Time Buy
Mounting Hole Spacing 2.756" (70.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.984" (25.00mm)
Weight 1.9 lbs (861.8 g)
RPM 3000 RPM
Series OMNUC G
Function Servomotor
Type AC Motor
Power - Rated 100W