R88M-K1K530F-B
Omron Automation and Safety
型号:
R88M-K1K530F-B
描述:
SERVOMOTOR 3000 RPM 400V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 675.5 / 4770
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.945" (24.00mm)
Termination Style Connector
Approval Agency CE, CSA, cULus, TUV, UL
Encoder Type Incremental
Voltage - Rated 400VAC
Size / Dimension Square - 3.937" x 3.937" (100.00mm x 100.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 4.528" (115.00mm)
Length - Shaft and Bearing 2.165" (55.00mm)
Weight 12 lbs (5.4 kg)
RPM 3000 RPM
Series Accurax G5
Function Servomotor
Type AC Motor
Power - Rated 1.5kW