首页 / 电机 - AC,DC / R88M-K20030H-BOS2
minImg
R88M-K20030H-BOS2
Omron Automation and Safety
型号:
R88M-K20030H-BOS2
描述:
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 90.65 / 640
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.433" (11.00mm)
Encoder Type Incremental
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 2.756" (70.00mm)
Length - Shaft and Bearing 1.181" (30.00mm)
Weight 2.6 lbs (1.2 kg)
Type AC Motor
Power - Rated 200W