R88M-K40030L-S2
Omron Automation and Safety
型号:
R88M-K40030L-S2
描述:
SERVOMOTOR 3000 RPM 120V
库存 : 1
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Torque - Rated (oz-in / mNm) 184.1 / 1300
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.551" (14.00mm)
Encoder Type Incremental
Voltage - Rated 120VAC
Size / Dimension Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 2.756" (70.00mm)
Length - Shaft and Bearing 1.181" (30.00mm)
Weight 2.6 lbs (1.2 kg)
Type AC Motor
Power - Rated 400W